allatone.net

isa1 0

Isa Mustafa Kryeministër

LDK ka bërë të ditur se në bazë të marrëveshjes së sontme me PDK’në, ajo do të udhëheq me Qeverinë. Njoftimi i plotë i LDK’së: Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), njofton opinion publik, se...

Ronaldo-Football-Player-Images-620x400 0

Lojtarët perfekt të Futbollit (Video)

Futbolli si sporti më i bukur në botë ka pasur mjaftë lojtar të mrekullueshëm. Në këtë video mund të shihni disa prej tyre dhe të shijoni magjin që i kanë dhuruar këti sporti./AllAtOne/

resize 0

United dëshiron Shaqirin në skuadër

Manchester United dëshiron që ta sjell në skuadër mesfushorin shqipëtar Xherdan Shaqiri. Bayern është gati ta shesë Xherdan Shaqirin në janar për 20 milione euro. Drejtuesit e kanë cilësuar 22-vjecarin “jo mjaftueshëm të zgjuar”,...

Çka-është-Phishing-dhe-si-të-mbrohemi 0

Çka është Phishing?

Phishing është njëra prej krimeve më të vjetëra kibernetike. Idea është për t’u shtirur si subjekt i besueshëm në internet duke u përpjekur për të marrë informacione personale. Kjo teknikë më së shumti përdoret...

android-feston-7-vjetorin-e-themelimit_hd 0

Android feston 7 vjetorin e themelimit

Pavarësisht nga polemikat, shumë përdorues të Android e festojnë ditëlindjen e sistemit operativ të Google më 5 nëntor, pasi në këtë datë në vitin 2007, beta versioni i parë punues i Android ishte lëshuar....

ASUS CVFZ 0

Çka është Pllaka amë ?

Kryepllaka apo pllaka amë (ang. motherboard apo mainboard) është karta kryesore e kompjuterit në të cilën vendosen të gjitha pjesët tjera të tij si procesori , karta grafike, karta e zërit, pllakëzat e kujtesës,...

Ram-Memory-Chip 0

Çka është Ram memory ?

RAM ( shkurtimi i Random-acces memory me kuptimin Kujtesë me hyrje të rastësishme) është memoria kryesore e përkohshme e kompjuterit. Në tërësinë e kompjuterit kjo memorie pasqyron trurin e vogël të njeriut në të...